o mnie

Cześć, nazywam się Kamil Zawadzki i jestem biegaczem, dużym biegaczem…

… może ktoś powie, że to stwierdzenie trochę na wyrost, bo nie mam za sobą zawodniczej kariery i w ogóle nie nadaję się na biegacza, bo mam 190cm wzrostu i prawie 90kg wagi, ale ja mimo wszystko będę się upierał 🙂

p1000926

Urodziłem się w Warszawie w 1979r. Sport uprawiam od zawsze. Trenowałem koszykówkę i wschodnie sztuki walki – to były największe pasje moich pierwszych dwudziestu lat życia. Jestem instruktorem sportu ze specjalizacją tenisa ziemnego oraz pomocnikiem instruktora narciarstwa zjazdowego. Przez sześć lat pracowałem jako instruktor tych dwóch sportów, głównie szkoląc dzieci i młodzież szkolną. Mam też spore doświadczenie w treningu siłowym, który zawsze towarzyszył sportom, które uprawiałem. Biegałem w ramach treningów innych sportów, albo sam dla siebie, ale do 2009 r., poza krótkimi okresami, nie przybierało to regularnej i ustrukturyzowanej formy. Wtedy mój przyjaciel zaproponował mi udział w zawodach Biegnij Warszawo 2009 – i tak to się wszystko zaczęło, ale o tym możesz przeczytać tutaj.

Z perspektywy siedmiu lat biegania muszę przyznać, że mój pierwszy biegowy wyścig uliczny zmienił moje życie. Złapałem się jak ryba na haczyk. Od tamtej pory przebiegłem prawie 11 tysięcy kilometrów, z czego prawie tysiąc sto kilometrów na zawodach na dystansach od 5km do maratonu. Moja natura każe mi cały czas coś analizować i poprawiać – biegać lepiej, szybciej, trenować bardziej efektywnie.

Piszę tego bloga, żeby podzielić się moimi doświadczeniami biegowymi z perspektywy dużego biegacza amatora i pomóc wszystkim, którzy chcą zacząć, bądź właśnie zaczęli swoją przygodę z bieganiem, Chcę dzielić się moją motywacją oraz inspirować do działania, bo wierzę w to, że warto zmieniać świat zaczynając od siebie.

To moja droga, na którą właśnie wszedłem; droga, na którą zapraszam Ciebie i każdego, kto będzie chciał poświęcić trochę czasu, żeby przeczytać to co napiszę. Weź to, co uznasz za przydatne i rozwijaj się jako biegacz, szczególnie jeśli tak jak ja, też jesteś dużym biegaczem.